Flaga Unii Europejskiej

Żywice poliuretanowe

Żywice poliuretanowe

Żywice poliuretanowe są to dwuskładnikowe kompozycje składające się z poliolu oraz izocyjanianu. Po wymieszaniu obu składników żywicy poliuretanowej i utwardzeniu uzyskujemy produkty o różnych właściwościach. Ebalta zajmuje się produkcją całej gamy żywic poliuretanowych. Podzielić je można na kilka grup : żywice poliuretanowe sztywne, żywice poliuretanowe elastyczne, żywice poliuretanowe szybkoutwardzalne. Wszystkie wymienione żywice mogą być odlewane ręcznie , nie wymagają specjalistycznych maszyn. Ebalta zajmuje się również produkcją żywic poliuretanowych RIM oraz żywic poliuretanowych odlewanych w komorze próżniowej . Te żywice wymagają maszyny do wtrysku niskociśnieniowego żywic lub komory próżniowej. Opisane i przedstawione są w innym dziale.

Żywice poliuretanowe szybkoutwardzalne

Żywice poliuretanowe szybkoutwardzalne – Ebalta wyprodukowała kilka rodzajów żywic szybkoutwardzalnych. Można je podzielić na

 

Niskie ceny oraz wysokie parametry mechaniczne powodują że żywice poliuretanowe stają się coraz bardziej popularne i mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu , reklamy i sztuki.

ZAPYTAJ O PRODUKT
Skip to content